Masaż leczniczy GUA-SHA PDF Drukuj Email

Masaż GUA ? SHA ? jest to chiński masaż leczniczy, stosowany w terapii wielu chorób i dolegliwości,  wykonywany płytką z rogu bawolego, odblokowujący zastoje, przywracający harmonię organizmu, wspomagający krążenie i wspomagający usuwanie zaburzeń różnego rodzaju.

Pod względem zakresu i siły oddziaływania jest to metoda porównywana z akupunkturą, jednak dużo bezpieczniejsza. Podobnie jak akupunktura i bańki działają na meridiany w punktach akupunkturowych, GUA-SHA powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zmniejsza(likwiduje opuchlizny) Wyciąga z organizmu zatrucia, poprawia krążenie oraz likwiduje skrzepy. GUA-SHA oczyszcza, oraz wzmacnia organizm,

 

Można stosować u małych dzieci oraz osób starszych, czy też bardzo wyczerpanych chorobami ? fizycznie i psychicznie. Większość pacjentów w trakcie zabiegu może odczuwać ból lub dyskomfort, natomiast po zabiegu czuje się dużo lepiej, Zaleca się wykonanie serii 3-10 zabiegów, lub więcej wg potrzeby pacjenta. GUA-SHA nie wykonuje się osobom po operacjach, silnych stanach chorobowych, u pacjentów wygłodzonych czy przejedzonych, po silnym wysiłku fizycznym jak również przy chorobach skórnych.

Narzędzia używane do masażu gua-sha na różnych poziomach

 

Zapisy na zabieg oraz więcej na temat masażu gua-sha można dowiedzieć się w Centrum Terapii Manualnych -> kontakt

 

Szukaj na stronie

Jak dojechać

Nasi Partnerzy