Masaż mięśniowo-powięziowy PDF Drukuj Email

Masaż głęboki - mięśniowo-powięziowy (punktów powięziowo-spustowych)

Teoria masażu mięśniowo-powięziowego nazywanego również głębokim, propagowana przez autorów takich jak Art Riggs, ewoluowała wzbogacając światowe dziedzictwo terapii tkanek miękkich. Metoda polegająca na zrozumieniu warstwowej budowy ciała oraz możliwościach pracy z warstwami tkanek cieszy się rosnącą popularnością wśród fizjoterapeutów, osteopatów i masażystów na całym świecie.

Praca z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia oraz uwolnienia zbędnych napięć daje szerokie możliwości zastosowania i nadzwyczajne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Technika pracy z tkankami przy zastosowaniu łokci lub kostek powoduje większą głębokość i precyzję zabiegu niż inne formy masażu. Ze względu na szerokie właściwości adaptacyjne oraz sposób wykonania masaż głęboki ma zastosowania zarówno w fizjoterapii, gabinetach odnowy lub SPA jak również w chiropraktyce. Podstawowe działanie pracy z tkankami głębokimi to zmiana struktury i ograniczeń ruchomości mięśni. Pacjenci chwalą sobie natomiast dobroczynne działanie technik mięśniowo-powięziowych ze względu na zwiększenie efektów rozluźnienia, zmniejszenie długotrwałego bólu oraz dłużej utrzymujące się efekty zabiegu. Minimalizacja bolesności, poprawa postawy ciała, zwiększona giętkość oraz płynność ruchów przekonują coraz większą liczbę terapeutów jak i pacjentów do tej alternatywnej formy masażu, która w połączeniu z tradycyjnymi technikami daje zadziwiające efekty w bardzo krótkim czasie.
Zapisy na zabieg oraz więcej na temat masażu mięśniowo-powięziowego można dowiedzieć się w Centrum Terapii Manualnych -> kontakt
 

Szukaj na stronie

Jak dojechać

Nasi Partnerzy